За інформацією Державної митної служби, через блокування очікується повна зупинка руху вантажних автомобілів на виїзд з України.

Читайте також Конкурент чи ні: у чому причина зернового конфлікту Польщі та України

Польські фермери блокуватимуть кордон

Блокування очікується з 10:00 години 4 червня за київським часом до 14:00 дня 6 червня. Йдеться про вантажну ділянку в пункті пропуску "Рава-Руська – Хребенне".

У напрямку на вʼїзд в Україну польська сторона пропускатиме не більше 24 вантажівок на добу (два запуски по 12 авто) і до 4 автомобілів на годину з гуманітарними вантажами,
– йдеться у повідомленні Державної митної служби.

Водіїв просять врахувати цю інформацію при плануванні маршруту. В Держприкордонслужбі згодом повідомили, що пропуск решти категорій транспортних засобів в обох напрямках буде здійснюватись постійно.

Блокування кордону з Польщею: що відомо

  • Після тривалого блокування, польські протестувальники 22 квітня розблокували найбільший пункт пропуску на кордоні з Україною. Тоді на пункті "Ягодин – Дорогуськ" було відновлено рух вантажівок. Цей пункт пропуску польські фермери блокували з 9 лютого 2024 року.
  • Згодом, 29 квітня, фермери припинили блокувати пункту пропуску "Гребенне – Рава-Руська".
  • Колишній міністр агрополітики Микола Сольський заявив, що переговори із польською стороною були нелегкими, але принесли успіх. Також він додав, що хоча й поляки розблокували кордон, переговори між міністерствами та асоціаціями продовжуватимуться і надалі.