У заяві Ізмаїльської громадської організаці "Товариство Кирила і Мефодія" наголошується, що болгари міста обурені рішенням міськради про відмову розглядати на сесії питання про надання болгарській статусу регіональної нарівні з російською.

Активісти кажуть, що у місті налічується більш як 10% населення, які є етнічними болгарами. Згідно з мовним законом цього достатньо, щоб надати болгарській мові статус регіональної.

Зауважимо, що за даними перепису населення в Україні 2001 року в Ізмаїлі домінує російськомовне населення - 43,7%, у місті проживають 38% українців, більш 10% болгар і 4,3% молдаван.

Болгарська меншина збирається шукати підтримку у Президента Віктора Януковича.

"Якщо і це не спрацює, болгари планують відстоювати свої права в суді", - наголошують болгари.

Нагадаємо, у місті Ізмаїл депутати закріпили за російською мовою регіональний статус. У той же час міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій про надання регіонального статусу болгарській мові.

Нагадаємо, 8 серпня Президент Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики". Новий закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади, якщо як мінімум 10% носіїв мови проживає на певній території, де розповсюджена ця мова. 10 серпня закон набув чинності.

Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.