Болгарські спецслужби визначили російських дипломатів як людей, які працювали проти інтересів країни.

Важливо Проєвропейський уряд Болгарії відправляють у відставку: прем'єр звинувачує мафію й Росію

"Я хотів би привітати болгарські служби та Міністерство закордонних справ з тим, що вони виконали свою роботу. Я хочу сказати всім іноземним країнам, не тільки російській, що кожен, хто працює проти інтересів нашої країни, у Болгарії є служби, які працюють на її інтереси, і їх викличуть і відправлять в країну", – наголосив Петков.

Прем'єр додав, що "це аж ніяк не агресія проти російського народу – просто коли іноземні уряди намагаються втрутитися у внутрішні справи Болгарії, є чіткі інститути, які будуть протидіяти".

Росіяни працювали під прикриттям

За словами Петкова, чимало з висланих дипломатів РФ працювали "безпосередньо на іноземні служби, і їхня дипломатична роль була під прикриттям".

У неділю (3 липня – 24 канал) ми очікуємо, що в Москву повернеться повний літак на 70 місць,
– додав глава уряду Болгарії.

Що цьому передувало

Перед цим заступниця очільника МЗС Болгарії Ірена Димитрова викликала у міністерство на нараду свою російську колегу Елеонору Митрофанову. Вона повідомила, що Болгарія вирішила скоротити кількість співробітників російських представництв до меж, які не перевищують чисельність представництва Болгарії у Росії.

Митрофанова отримала перелік імен 70 співробітників, які мають покинути країну до опівночі 3 липня 2022 року.

Реакція Кремля не забарилася

Москва вже у звичній для себе манері почала погрожувати Болгарії розривом дипломатичних відносин. За словами дипломатки, розриву відносин можна уникнути, якщо влада Болгарії погодиться залишити в країні всіх російських дипломатів.

Болгарія не постачатиме зброю в Україну: дивіться відео