Два бомбардувальники В-1 Lancer підняли для участі в навчаннях над Балтійським та Чорним морями. Політ тривав 12 годин і підтримувався літаками-дозаправниками.

Погляньте Bayraktar по окупантах: як соцмережі відреагували на перше використання ЗСУ безпілотника

Бомбардувальники використовуватимуть для залякування

Літаки спершу вирушили на схід і над Північним морем дозаправилися. Згодом полетіли на південь до Чорного моря. Їх супроводжували винищувачі Польщі та Румунії, а також контингент канадських військово-повітряних сил.

За даними видання, B-1B Lancer найближчими роками використовуватиметься для залякування морських сил противників США. Цьому сприяє те, що у 2017 році ці бомбардувальники були адаптовані до того, щоб нести до 24 протикорабельних ракет великої дальності.

Пара B-1 може вистрілити 48 ракетами LRASM по російському Балтійському флоту. Цього достатньо, щоб потопити весь флот за раз і усунути велику загрозу кораблям США та союзників у регіоні,
– пише видання.

Росія підняла свої "сушки"

Міноборони Росії доповіло, що підняли для контролю винищувачі Су-30. Вони супроводжували їх над акваторією Чорного моря.

У Росії тим часом повідомили, що "не допустили порушення кордону". Втім, у США пояснюють, що такої мети і потреби і не було. Після того, як американські бомбардувальники змінили курс – російські винищувачі повернулись на базу.

Бомбардувальники В-1 поблизу Росії: головне

  • Подібне перехоплення бомбардувальників В-1 відбулося над Балтійським морем влітку 2017 року. Росія підняла свій винищувач Су-27, щоб спинити американський бомбардувальник. Згодом усі мирно "розлетілися".
  • У лютому 2021 року США розмістили на території Норвегії бомбардувальники B-1. Усе, аби стримати мілітаризацію регіону Росією і показу своєї міці в арктичному регіоні.