Про це повідомляють британські ЗМІ з посиланням на власні джерела в британському уряді. Борис Джонсон полишить пост голови Консервативної партії Великої Британії.

Зауважте "Це був вибір між розвитком і хаосом": Джонсон рішуче відмовився йти у відставку, – ЗМІ

На посаді прем'єра Джонсон залишиться до осені

За даними британських ЗМІ, у прем'єрському кріслі Борис Джонсон залишиться до осені цього року. Нового лідера Консервативної партії оберуть до кінця літа.

Борис Джонсон обійматиме посаду прем'єр-міністра Великої Британії до чергових виборів. Після них він залишить посаду.

Колеги Джонсона вимагають відставки прем'єра

З рішенням про те, щоб Джонсон залишався на посаді прем'єр-міністра до осені, не згодні соратники глави британського уряду. Наприклад, депутат від Консервативної партії Джордж Фрімен, який був міністром в уряді Джонсона, закликає прем'єра піти з посади, а його місце має зайняти тимчасово виконуючий обов'язки.

Борис Джонсон має здати печатки посади, попросити вибачення перед Її Величністю та порадити їй призначити тимчасового прем’єр-міністра,
– заявив Фрімен.

Джонсон погодився піти, але з умовою

За даними BBC, Борис Джонсон погодився піти у відставку лише за умови, що він залишиться главою уряду до призначення нового лідера Консервативної партії. Лише після цього він готовий залишити прем'єрське крісло.

ЗМІ зазначають, що Джонсон уже провів зустріч з головою комітету Консервативної партії щодо своєї відставки й обрання нового лідера.

Скандал у британському уряді: головне

Новий скандал у Великій Британії пов'язаний з тим, що Джонсон призначив на посаду парламентського організатора Консервативної партії Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях. У 2019 році проти Пінчера навіть проводили розслідування. Прем'єр-міністр буцімто знав про це, однак канцелярія Джонсона це заперечує.

За даними ЗМІ, на фоні скандалу британський уряд покинули вже 54 міністри та чиновники на знак протесту проти Бориса Джонсона.

До теми – пропонуємо більше про скандал у британському уряді: дивіться відео