За даними ЗМІ, прем'єр вже зустрівся з членами уряду й запевнив їх, що ніякої добровільної відставки не планує. На місця звільнених чиновників Джонсон збирається призначити нових людей.

До теми Уряд закликав Джонсона залишити посаду прем'єра, – ЗМІ

Чому Джонсон відмовився йти у відставку

Прем'єр сказав колегам з уряду, що це був вибір між літом, зосередженим на економічному розвитку, або хаосом у змаганні за лідерство, за яким виникнув би масовий тиск на загальні вибори,
– заявило видання з посиланням на представницю ITV News Анушку Астхану.

Джонсон, мовляв, розуміє, що мандат йому надали 14 мільйонів людей й не хоче їх розчаровувати. Тому у відставку він піде лише в тому разі, якщо таке рішення схвалить партія.

Політик звільнив колишнього конкурента

На тлі скандалу Джонсон вирішив звільнити міністра з питань житлового господарства, регіонального розвитку й місцевого самоврядування Майкла Гоува. Все тому, що той закликав прем'єра піти з посади, пише BBC.

Гоув – соратник та колишній конкурент Джонсона. У 2019 році він зняв свою кандидатуру на посаду лідера Консервативної партії на користь Джонсона. Зазначимо, міністр житлового господарства став першим урядовцем, якого Джонсон звільнив сам на тлі відставок урядовців.

Цікаво Позиції Джонсона сиплються, – аналітик пояснив, чи є ризики для України

Що цьому передувало

  • Новий скандал пов'язаний з тим, що Джонсон призначив на посаду парламентського організатора Консервативної партії Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях. Прем'єр-міністр нібито знав, що у минулому Пінчера вже були схожі інциденти. Водночас канцелярія Джонсона стверджує, що глава уряду не знав про неналежну поведінку посадовця – і тому підтримав його повторне призначення у 2022 році.
  • За даними ЗМІ, вже 38 членів уряду Великої Британії пішли у відставку. Серед них є міністри, їхні помічники та інші посадовці.

Дивіться більше – чому в британському уряді виник скандал: відео