На вибухи у Воронезькій області окупанти бідкалися близько о 04:00. Місцеві телеграм-канали повідомляли, що "пе-в-о" буцімто все збила, однак у ГУР згодом підтвердили успішну атаку дронами й повідомили про ураження основних виробничих потужностей.

До теми За атакою на Борисоглєбський навчальний авіаційний центр стоїть ГУР, – джерела

Що ремонтували в Борисоглєбську

Журналісти Defence Express повідомляють, що 9 квітня дрони атакували "711-й авіаційний ремонтний завод" у Борисоглєбську Воронезької області. Завод розташований за 300 кілометрів від кордону з Україною.

Авіазавод у Борисоглєбську займається не ремонтом літаків, а різними типами авіаціного озброєння. Так, на підприємстві обслуговують та ремонтують:

  • авіаційні ракети "повітря – повітря": Р-27, Р-73, Р-33;
  • авіаційні ракети "повітря – земля": Х-25, Х-58;
  • апаратуру наведення крилатих ракет Х-55 та високошвидкісних Х-22;
  • наземні радіостанції типу Р-844М, Р-845М та інші системи радіотехнічного забезпечення польотів.

Інформацію про те, що на заводі ремонтують не літаки, підтверджують і опубліковані до 2021 року річні звіти авіаремонтного заводу. Після 2021 року Росія запровадила тотальний режим секретності щодо публікації документів держзамовлень. Журналісти Defence Express також зауважили, що ще з кінця 2010-х років окупанти вже почали використовувати у звітах максимально розмиті категорії, вказуючи лише "ремонт авіаційних керованих засобів ураження".

Враховуючи те, що з початком повномасштабного вторгнення РФ активно почала використовувати для ударів крилаті ракети Х-55 та Х-555, а також Х-22, які необхідно було відновлювати, скоріш за все "711-й АРЗ" брав доволі активну участь у цій роботі,
– підсумували у ЗМІ.

Атака на авіаремонтний завод у Воронезькій області: що відомо

  • Як вже згадувалося вище, вдосвіта у Воронезькій області пролунали потужні вибухи. На ранок влада заявила, що область нібито атакували 2 дрони і їх успішно збила "пе-ве-о".
  • Згодом стало відомо, що дрони збивали авіаремонтним заводом у Борисоглєбську. Поруч також розташоване авіаційне училище, де викладають теоретичну базу майбутнім російським пілотам.
  • У розвідці додали, що наразі уточнюються наслідки атаки. За попередньою інформацією, внаслідок атаки було уражено основні виробничі потужності підприємства.