Деталі звернення Зеленського на саміті

Зеленський зауважив, що в 2020 році Україна особливо гостро відчула негативний вплив від зміни клімату. Зокрема, у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки. Про це повідомляє пресслужба президента України.

Радимо ознайоитися Мільярди збитків та горе: найбільші стихійні лиха у 2020 році

"Кожен житель планети вже відчуває подих глобального потепління та зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики", – підкреслив Зеленський.

Він додав, що Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов'язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 і міжнародних кліматичних угод.

Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль із викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% порівняно з 1990 роком, тобто скорочення на 58 – 64%,
– зазначив український президент.

За його словами, Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики. Зокрема, Київ прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом.

"Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів", – сказав Зеленський.

Крім того, очільник держави проінформував учасників саміту, що довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. І Київ прагнутиме максимально скоротити час її досягнення. Водночас триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях. Україна є та залишатиметься одним із активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату й захисту довкілля,
– констатував Зеленський.

Зверніть увагу Україна планує повністю відмовитися від вугілля: чому це важливо та коли чекати змін

Що відомо про Міжнародний саміт кліматичних амбіцій

  • У 2020 році в заході взяли участь понад 70 очільників держав та урядів. Усі записали короткі відеозвернення з викладенням "нових і амбіційних" зобов'язань своїх держав за Паризькою кліматичною угодою.
  • Головують на саміті прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, президент Чилі Себастьян Піньєра та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
  • Головна тема заходу у 2020 році – п'ята річниця Паризької кліматичної угоди та підготовка до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату, що пройде у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.
  • Саміт має значну політичну вагу для провідних міжнародних партнерів, зокрема Великої Британії та Франції.