Про це у прямому ефірі 24 каналу розповіла журналістка Анастасія Кримова.

Читайте також: Клімкін гучно висловився в сторону РФ на форумі "Ялтинська європейська стратегія"

За її словами, Джон Гербст, посол США в Україні у період з 2003 по 2006 роки, попередив, що так само брутально, як Москва втручалась у виборчий процес США, вона втручатиметься і в Україні – а подекуди й сильніше. Це ж підтвердив і екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен. На його думку, Росія буде використовувати усі засоби, щоб сіяти в Україні розгубленість і страх. Обоє, до того ж, вважають, що США повинні допомогти Україні захиститися.

Саме тому тут заснували міжнародну робочу групу з українських виборів. У неї увійдуть експерти з кібербезпеки і боротьби з гібридними способами ведення війни. Вони будуть пильнувати і попереджати уряди про втручання Росії,
– розповіла Кримова.

І додала, що обговорили 14 вересня і проблему втручання Росії через інтернет-ресурси, пропаганду та дезінформацію, фейкові сторінки, боти, які розповсюджують неправдиву інформацію про політиків чи грають на емоціях людей, розпалюючи ворожнечу.

Що таке Ялтинська Європейська Стратегія YES? Це провідний міжнародний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні. YES була започаткована у 2004 році і до 2013 року проводилась у символічному місці – Лівадійському палаці Ялти, де у 1945 році відбувалась зустріч лідерів країн-переможців у Другій світовій війні. Внаслідок анексії Криму Росією зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва.