Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі 24 каналу повідомив, що на борту літака переважно були іноземці. За дорученням Дмитра Кулеби, українському відомству вдалося домовитися з Катаром про можливість евакуації українців цим рейсом.

Зауважте Тисячі людей, – опір Афганістану заявив про етнічну чистку у Панджшері

Тим часом посольство України у Таджикистані запропонувало українцям вилетіти цим рейсом з Афганістану та прибути у Доху. У майбутньому їх обіцяли повернути в Україну комерційними авіалініями.

Зголосилися лише двоє українців: мати та її неповнолітня дитина. Катарська сторона забезпечила їхнє перевезення до Дохи та тимчасове розміщення в Катарі безплатно,
– розповів Ніколенко.

За даними речника МЗС, рейс прибув до Дохи 9 вересня о 20:00. Українці вже здали ПЛР-тести на коронавірус. Якщо результати будуть негативними, мама і дитина вже найближчим часом зможуть повернутися в Україну.

Сьогодні українців у Катарі відвідає консул. Він надасть усю необхідну допомогу.

В Афганістані залишаються понад 150 українців

  • Глава МЗС України Дмитро Кулеба 9 вересня повідомив, що в Афганістані досі залишаються понад 150 українців. Усі вони хочуть повернутися додому.
  • За словами політика, жоден з громадян України не належить до групи ризику.
  • Українська сторона продовжує працювати над підготовкою евакуації.
  • За словами Кулеби, робота триває "через наші посольства у Таджикистані, Пакистані та Ірані, а також через посольства певних дружніх нам країн".
  • Посол України в Таджикистані Василь Серватюк розповів, що наразі опрацьовують різні можливі варіанти евакуації. Зокрема, розглядають, як використання літаків ЗСУ, так і комерційних авіаперевізників.