Про це 24 Каналу розповів командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко. За його словами, наші воїни просунулися вперед на більш ніж 300 метрів та зайняли вигідніші рубежі.

До речі Замість нових рот "Шторм Z" під Мар'їнку завезли кадирівців: у ЗСУ пояснили зміну тактики

ЗСУ віртуозно відпрацювали по ворогу

Федоренко зазначив, що російські окупанти накопичили сили та засоби на Сватівському напрямку. Зокрема, противник підтягнув так звані штурмові загони "Шторм Z".

Командуванню 92 механізованої бригади вдалося наміри противника визначити заздалегідь, тому певна кількість особового складу противника та техніки були знищені в районах зосередження,
– сказав боєць ЗСУ.

Він наголосив, що артилеристи віртуозно відпрацювали, практично змусивши ворожі гармати замовчати. Нашій піхоті вдалося відбити навалу та здійснити контрударні дії, внаслідок чого вдалося покращити становище на деяких напрямках.

Так, наші воїни просунулися вперед на більш ніж 300 метрів, деокупувавши зазначену територію, та зайняли вигідніші рубежі для подальших оборонних та можливих ударно-штурмових дій.

Наступ росіян біля Сватового захлинувся: дивіться відео

Як діють російські загони "Шторм Z"

Воїн ЗСУ розповів, що загони "Шторм Z" – це особи, які позбавлені волі на території Росії та воюють під керівництвом окупаційних військ, але по суті є представниками приватної військової компанії. Основною їхньою функцією є здійснення ударно-штурмових дій, водночас щодо них достатньо потужно діє система примусу.

Тобто їм не дають можливості відступати, їх просто розстрілюють,
– пояснив Федоренко.

Якщо ж ці вояки поранені, то, додав він, зазвичай їх ніхто не евакуює. Поза тим, з цими ударно-штурмовими групами також йдуть так звані спостерігачі – ті, що відстежують, куди рухаються групи. Якщо ці окупанти прямують не в тому напрямку, то їх просто ліквідують.

Яка зараз ситуація на фронті: останні новини

  • Російські військові ведуть наступальні дії на кількох напрямках на Сході України. Впродовж доби противник наступав на Куп'янському, Лиманському, Бахмутському та Мар'їнському напрямках.
  • Російському міноборони примарилося, що Сили оборони України нібито розпочали контрнаступ. У ЗСУ пояснили, що окупаційні війська активізували інформаційно-психологічні операції. Також там закликали не вірити відповідним повідомленням ворога.
  • Збройні Сили України тим часом завдають потужних втрат російським загарбникам. З 24 лютого 2022 року на той світ наші захисники відправили понад 200 тисяч окупантів із так званої "другої армії світу". Лише за минулу добу наші захисники ліквідували 410 терористів.