Про це заявив представник Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ полковник Ігор Прохоренко.

Читайте також Зеленський у Харкові провів нараду щодо оперативної обстановки в регіоні

Ситуація на Харківському напрямку

Сили оборони продовжують оборонятися на Сході та Півдні нашої держави, завдаючи вогневого ураження противнику. Основні бойові дії відбуваються на Харківщині та Донеччині.

Що стосується Харківського напрямку, противник веде наступальні операції з метою створення буферної зони. Наразі ворог зупинений, ситуація контрольована, проводяться контрнаступальні дії,
– повідомив полковник Ігор Прохоренко.

Окупанти проводять наступальні дії також в східній частині Харківщини та планують зі сходу обійти Куп'янськ, але успіху не мають.

Ігор Прохоренко додав, що жорсткі бойові дії тривають майже вздовж усієї лінії фронту. Сили оборони завдають загарбнику важких втрат, активно працює наша артилерія, безпілотні системи та залучається авіація.

Інші прикордонні регіони

На Сумщині й Чернігівщині ситуація контрольована.

Ворог накопичує війська на території Росії, щодня завдає по прикордонних населених пунктах авіаційних та артилерійських ударів, застосовує БпЛА. Намагається знищити об’єкти критичної інфраструктури, атакує ракетами та "Шахедами",
– повідомили в Генштабі.

Варто зазначити, що Сили оборони знають про плани ворога та роблять усе, щоб їх зірвати. Зокрема, вживають заходи щодо виділення резервів і засобів вогневого ураження з метою перехоплення ініціативи на полі бою.

Що відбувається на Харківщині

  • На Харківському напрямку з початку доби відбулося чотири бойові зіткнення. Російські окупанти активно застосовували для ударів авіацію. У відповідь українські воїни провели контрзаходи, у результаті яких завдали загарбникам відчутних втрат.
  • На Куп'янському напрямку кількість бойових зіткнень за добу сягнула 20.
  • Тим часом із Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів евакуювали 11 018 людей.
  • П'ятницю, 24 травня, у Харкові оголосили Днем жалоби внаслідок терористичного обстрілу Росії, який російські війська здійснили днем раніше.