Таку думку на своєму ютуб-каналі висловив військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Він також пояснив, чому росіяни так прагнуть прорвати східний фронт.

Детальніше ЗСУ оточують Урожайне та Роботине: як змінилась карта бойових дій за тиждень

ЗСУ підсилили Куп'янський напрямок

Днями генерал Валерій Залужний побував на східному фланзі фронту, особисто відвідав усі бригади Лимано-Куп'янського напрямку.

Після цього спікер Східного угрупування військ Сергій Череватий заявив, що було ухвалене рішення підсилити українські війська на цих відтинках фронту за допомогою більш щільної ешелонованої оборони.

Я гадаю, що Куп'янсько-Лиманський напрямок ще зіграє свою роль, він ще стане гарячим,
– додав Жданов.

Нагадаємо, що дві спроби наступу: спочатку на Куп'янському, а згодом на Лиманському напрямку ворога зазнали поразки.

Військовий аналітик вважає, що росіяни можуть вдатися до ще до однієї спроби відновити наступ на Куп'янськ, де достатньо вузько і на думку Валєрія Герасимова це може стати російською золотою карткою, яка врятує окупантів від розгрому на південній частині фронту, а саме в Запорізькій області.

На цей напрямок були залучені деякі українські резерви, але, за словами Жданова, це не той резерв, який є основним.

Жданов проаналізував ситуація на Східному фронті: дивитись відео

Яка наразі ситуація на Лимано-Куп'янському напрямку

  • За повідомленнями військових, протягом останніх 8 днів було знищено значну кількість особового складу та військової техніки ворога. Також там нещодавно вдалося підбити зенітний ракетний комплекс "Тор", який обійшовся росіянам у понад 16 мільйонів доларів.
  • Військові аналітики вважають, що загарбники хочуть досягти хоч якихось успіхів на цьому напрямку до річниці звільнення ЗСУ Куп'янська, тобто до вересня.
  • Там метою ворога є максимально відтягнути українські сили і не дати діяти на Півдні, а також ворог намагається провести операцію по заходу з флангу.