На Лимано-Куп’янський напрямок Україна перекинула додаткові резерви та посилила вогневі позиції. Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу про найбільші загрози, які становить цей напрямок.

Важливо З січня ворог не просунувся на жоден сантиметр, – Маляр про гарячі бої на Сході

Наскільки загрозлива ситуація

На Лимано-Куп’янському напрямку ключова загроза стосується не окупації територій. Мета ворога – максимально витягнути наші сили й не дати діяти на Півдні.

Росії прагне провести планову операцію, яка переслідує три цілі. Насамперед витягнути наші війська в оборону на Лимано-Куп’янському напрямку та перехопити ініціативу. Зараз окупанти не можуть організувати наступальну кампанію з Півдня. Тому у такий спосіб російські загарбники хочуть послабити український тиск на Півдні й Сході.

Росіяни намагатимуться виснажувати наші сили й перехопити ініціативу, створивши картинку нібито це Росія наступає,
– зазначив військовий експерт.

До того ж ворог намагається провести операцію по заходу з флангу, а надалі у тил наших угруповань, які є у районі Білогорівки, Сіверська й далі південніше Бахмута.

"Ось цілі, які переслідуються. Я скажу, що серйозних здобутків зараз Росія не має. Хоча, ймовірно, ворог продовжуватиме наступальні дії. Наші сили успішно відбивають ці атаки", – сказав Мусієнко.

Яка мета росіян на Лимано-Куп'янському напрямку: дивіться відео

Яка ситуація у районі Куп'янська: останні новини

  • 10 серпня у Куп'янському районі Харківської області оголосили обов'язкову евакуацію. Її проводитимуть на деокупованих територіях населених пунктів, які наближені до зони бойових дій.
  • На Куп'янському напрямку росіяни зосередили групи військ "Центр" і "Захід". Вони мають найкращу комплектацію, але вона не відповідає поставленим завданням. З червня росіянам досі не вдалося захопити жодного значного населеного пункту.
  • Російські війська продовжуватимуть дії на Куп’янському напрямку, ймовірно, до приходу осінніх дощів. Тому місцевим жителям настійно рекомендують виїхати на кілька місяців, щоб забезпечити власну безпеку.