Про це 24 Каналу розповів командир роти 92 ОМБр Юрій Федоренко, зауваживши, що на Куп'янсько-Сватівському напрямку були значні успіхи зі знищення особового складу та військової техніки ворога.

Дивіться також ЗСУ оточують Урожайне та Роботине: як змінилась карта бойових дій за тиждень

Українські військові за останні 8 днів знищили 6 танків противника. Три з них вибили бійці 92 ОМБр.

Вдалося пошкодити російський ЗРК за 16 мільйонів доларів

Як наголосив військовий, російські окупанти сконцентрували значну кількість особового складу та військової техніки на Куп'янсько-Сватівському напрямку. Вони обстрілюють не лише передові позиції, але й прифронтові населені пункти.

Попри це, українські військові ефективно знищують російських окупантів. Нещодавно там вдалося підбити ворожий зенітний ракетний комплекс "Тор", який коштує понад 16 мільйонів доларів.

На жаль, він повністю не вибухнув. Але ураження було досить серйозним. ЗРК задимівся. 16 мільйонів доларів поїхали на ремонт, що дало можливість організувати коридор для ефективнішої роботи безпілотників розвідувальної дії, що покращило влучність вогню артилерії та зменшило ворожі обстріли,
– зауважив Федоренко.

До теми – дивіться розмову з Юрієм Федоренком на ютубі 24 Каналу

Цікаво, що сам "Тор" вдалося пошкодити за допомогою FPV-дрона. Також ці засоби допомогли підбити російські танки. Згодом їх вдалося повністю знищити за допомогою "нічних бомберів". Ці ударні безпілотники централізовано розробляють в Україні. І ми стали першою державою, яка їх використовує у бойових діях.

Ситуація на Куп'янському напрямку: коротко

  • Раніше заступник командувача Східного угруповання військ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий повідомив, що окупанти зосередили потужне угруповання на Лимано-Куп'янському напрямку. Там перебуває близько 100 тисяч особового складу ворога.
  • Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Сирський підтверджував, що на цьому напрямку тривають інтенсивні бої. Мета окупантів – вийти до Куп'янська.
  • Станом на 15 серпня українські військові знищили вже майже 255 тисяч російських окупантів.