Про це пише Fox News, посилаючись на колишніх лідерів бойовиків, а також українських і західних чиновників.

Читайте також: Чому Путіну може бути вигідним завершення війни на Донбасі: думка експерта

Співрозмовники видання кажуть, що головний помічник президента Росії Володимира Путіна Сурков був пов'язаний з бойовиками, які захопили території на сході України, з початку 2014 року, незабаром після того, як російські війська окупували Крим. За це він знаходиться під американськими та європейськими санкціями.

Путін – батько сепаратистського руху, а Сурков – няня,
– говорить Валентин Наливайченко, який очолював СБУ протягом перших 15 місяців після Революції.

В той же час, Сурков не відповів на питання журналістів, відправлені через прес-службу Кремля. А Росія заявляє, що у неї є вплив на терористів, але заперечує контроль над ними і подає конфлікт в Україні як громадянську війну.

Читайте також: Це не війна, а просто знищення місцевого населення, – жителька Донбасу

Крім того, видання зазначає, що у 2013 році Сурков курирував спірні території Грузії, які Росія вивела з-під контролю її уряду після війни у 2008 році.

Зазначимо, сьогодні, 21 серпня, в Мінську, відбудеться зустріч спецпредставника США по Україні Курта Волкера з представником Росії Владиславом Сурковим, яка буде закрита для преси.

Після зустрічі з Сурковим Волкер приїде в Київ, де разом з міністром оборони Джеймсом Меттісом на зустрічах з високопосадовцями України обговорить наступні кроки на дипломатичних переговорах із відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.