Про це на своїй сторінці у Facebook написав координатор групи "Інформаційний опір", військовий журналіст та нардеп від "Народного фронту" Дмитро Тимчук.

Читайте також: Генерал пояснив, як Україна має протистояти інформаційній агресії Кремля

Напередодні зустрічі Трампа і Путіна, Кремль продовжує формувати антиукраїнський порядок цього рандеву. Тепер на черзі американсько-українське військово-технічне співробітництво. Вчора російські пропагандисти через соцмережі почали розганяти фейк про те, що нібито був відправлений лист генерального конструктора та директора КБ "Луч" Коростелева на ім'я секретаря РНБО Турчинова,
– зазначає Тимчук.

Він додає, що у цьому листі жорстко розкритикований технічний стан і характеристики переданих США українській стороні ПТРК "Джавелін" із зазначенням, що "... застосування такого озброєння в бойових умовах може призвести до загибелі військовослужбовців".

На думку Тимчука, такий фейк російські ЗМІ поширюють спеціально напередодні зустрічі президентів США та РФ.

"Мета цього фейку цілком зрозуміла: напередодні зустрічі президентів Трампа і Путіна (на якій очікувано буде обговорюватися і питання Донбасу) створити в інформпросторі негативний резонанс – мовляв, Україна, отримавши американську військову допомогу у вигляді летального зброї, посилено її критикує, причому нібито на офіційному рівні", – пише військовий журналіст.

Своєю чергою, на російський фейк вже відреагували в РНБО.

Мета цього фейкового документу, сфабрикованого спецслужбами РФ, – скомпрометувати військово-технічне співробітництво між Україною та Сполученими Штатами Америки. Прес-служба РНБО заявляє, що лист такого змісту ніколи не надходив до Апарату РНБО, і ніколи не підписувався Генеральним конструктором ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч". Цей лист – демонстрація намагання російських спецслужб зірвати співпрацю України зі стратегічними партнерами в питаннях військово-технічного співробітництва,
– йдеться на сайті відомства.

Там просять представників ЗМІ не допомагати російським спецслужбам в тиражуванні дезінформації.