Керівник ГУР МО Кирило Буданов прокоментував інформацію видання CNN, яке приписує ГУР МО удар по ополченцях у Судані, яких підтримувала ПВК "Вагнера". Глава розвідки повторив свою заяву про те, що Україна полюватиме на російських воєнних злочинців.

Дивіться також Велика Британія внесла ПВК "Вагнера" до переліку терористичних організацій

Буданов відреагував на удар по поплічниках вагнерівців у Судані

Буданов сказав, що не варто дивуватися, якщо на якійсь території щось ставатиметься з російськими воєнними злочинцями.

Я тоді відповів, що в будь-якій точці світу ми будемо шукати і полювати на російських воєнних злочинців, і рано чи пізно цей час настане, де б вони не були. Тому не варто дивуватися, коли на якійсь території щось трапляється з російськими воєнними злочинцями,
– заявив Буданов.

Водночас керівник ГУР МО ані підтвердив, ані спростував інформацію про те, що розвідка нібито причетна до операції в Судані.

"Гадаю, не є великим секретом, що там, як і скрізь у Центральній Африці, були і залишаються бойовики "Вагнера". Росія сама довела себе до ситуації, коли вона опинилася на межі стратегічного краху. Росія крок за кроком буде поступово втрачати те, що вона завоювала. Вона заплатила велику ціну з точки зору людей, з точки зору фінансових ресурсів, по всьому світу. Чим більше Росія воює проти нас, тим більше вона втрачає", – резюмував Буданов.

Що відомо про атаку по поплічниках "Вагнера" в Судані

  • Журналісти CNN заявили, що до атак по поплічниках "Вагнера" в Судані може бути причетна Україна. Мовиться нібито про участь України в атаках по воєнізованому угрупованні у Судані, яке підтримує ПВК "Вагнера".
  • Видання інформувало, що щонайменше у восьми атаках брали участь два безпілотники, які широко використовують українські військові, зокрема, DJI MAVIC 3. Також журналісти бачили український текст на контролері дрона.
  • У відповідь представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про те, що Україна якось причетна до ударів по поплічниках ПВК "Вагнера" в Судані.
  • Тоді Юсов нагадав слова Буданова про те, що Україна буде знищувати російських воєнних злочинців у будь-якій точці світу.