На цьому напрямку окупанти проводять потужні ротації. Про це в ефірі телемарафону заявила начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк, передає 24 Канал.

Дивіться також Запеклі бої на кількох напрямках, за добу понад 70 зіткнень: карта фронту 14 квітня

Ситуація на Херсонському напрямку

Ми бачимо, що вони проводять потужні ротації. Це означає, що у них не все дуже гарно та спокійно в їхньому (російському – 24 Канал) війську,
– розповіла Гуменюк.

Вона також зазначила, що ця інформація є відомою завдяки тому, що результати протидії штурмовим діям Росії призводять до значних втрат.

"Активність вони (російські війська – 24 Канал) акцентовано перенесли ближче до сходу", – зазначає начальниця пресцентру.

Вона додає, що в зоні відповідальності ОК "Південь" спостерігається значно більша активність в напрямку Старомайорського, що знаходиться неподалік Донецької області. Тому наразі склалася ситуація, коли протягом доби може бути 1 штурм Роботиного і 7 – Старомайорського.

Окупанти накопичують бронетехніку

Гуменюк повідомила, що наразі ворог відмовився від використання бронетехніки на Південному напрямку і надає перевагу пішим штурмам.

В цьому сенсі означає, що техніка до чогось готується,
– зауважила вона.

Начальниця пресцентру додала, що ЗСУ відомі кількість техніки та її місця розташування. Саме тому наразі важлива далекобійна робота, що знищить ворожий потенціал до того, як він його застосує.

Гуменюк підкреслила, що продовжується точкова робота по тилових позиціях ворога.

Яка ситуація довкола Часового Яру

  • Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко розповів, що наразі Часів Яр – основна ціль росіян. За його словами це панівна висота з якої потім відкривається шлях для потенційного просування по Донецькій області.
  • У Інституті вивчення війни зауважили, що попередній успіх українських військ у відбитті наступальних операцій був можливий завдяки ресурсам, які надавали США. Нинішня нестача військової допомоги може стати критичною для оборони України.
  • Водночас Сирський заявив, що окупаційні війська отримали наказ захопити Часів Яр до 9 травня. Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що для ефективного реагування на дії противника та зміцнення оборони наших військ на цьому напрямку були прийняті заходи щодо значного збільшення обсягів боєприпасів, дронів і засобів РЕБ.