В Асоціації газовидобувних компаній запевнили, що українцям не загрожує газовий блекаут. Там наголосили, що на зиму накопичено достатньо газу. Тому загрози дефіциту газу немає.

Варте уваги Як Київ забезпечуватимуть водою у випадку блекауту

Загрози дефіциту газу немає

Виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко зазначив, якщо немає електрики, газ використовується і для транспортування газу.

Тому в плані електрики – це негативно впливає на роботу енергетичного сектору. Але зазвичай енергетики швидко поновлюють енергопостачання. Та, зокрема, й видобувні компанії України активно використовують генератори, зокрема, дизель-генератори для того, щоб продовжувати видобувати природний газ та забезпечувати нашу енергетичну безпеку,
– сказав Петренко.

За його словами, Україна забезпечена природним газом у підземних газосховищах. Він наголосив, що видобувні компанії продовжують активно закачувати газ та видобувати газ там, де це можливо. Навіть попри дуже складну безпекову ситуацію. "Тому всіх заспокою – газ в Україні буде", – додав Петренко.

"Нафтогаз" шукає гроші на газ для генерації електроенергії

  • Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що для того, щоб забезпечити потреби українців в електроенергії під час опалювального сезону, необхідно закупити додаткові близько 3 мільярдів кубометрів газу.
  • Ці об'єми палива застрахують від військових ризиків, які можуть спричинити повне вимкнення світла. Про це заявив Голова правління "Нафтогазу" Олексій Чернишов.
  • Він зазначив, що під час повномасштабного вторгнення країна-агресор зруйнувала понад 300 об'єктів енергетичної інфраструктури.
  • Лише 17 листопада Росія поцілила у понад 10 об’єктів з видобутку газу – вони складають третину національного видобутку. Водночас наша компанія відповідає за забезпечення газом більшості споживачів.