Та чи буде в Україні рання весна, розповіла завідувачка відділу метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Читайте також Мокрий сніг та невеликий дощ: прогноз погоди в Україні на 17 лютого

Температура буде вищою за норму

В Україні очікується тепла весна. Принаймні, за оцінками Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та Європейського центру середньотермінових прогнозів.

Середня за сезон температура може бути вищою за норму на 1 – 2 градуси. Такі ж аномалії очікуються і для середньомісячних показників.

Така температура повітря у лютому та березні свідчить про ранній розвиток весняних процесів,
– зазначила Віра Балабух.

Водночас кліматолог наголосила, що стратосферне потепління, яке наразі почало розвиватися, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери. Воно сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни.

Дивіться також Нова загроза з неба: чим небезпечні Shahed-191, Shahed-129, Mohajer-6 і як Росія їх отримала

У суботу в частині областей значно потепліє

Потепління прийде до багатьох областей України вже у суботу, 18 лютого. Втім, на Сході ще пануватимуть нічні морози. Зокрема, на Луганщині до -13 градусів.

Тим часом на Заході, Півдні та в центральній частині України в темну пору доби буде плюсова температура. Здебільшого повітря прогріється до +2...4 градусів тепла. Натомість вдень показники подекуди будуть вже у два чи навіть три рази вищі.

Так, на Закарпатті, в Івано-Франківській, Одеській та Чернівецькій області синоптики прогнозують +9...+11 градусів. У інших західних та південних регіонах переважно +6...+8. На території тимчасово окупованого Криму до 10 градусів тепла.