Про це 24 каналу розповів кореспондент із Запоріжжя. За його словами, ситуація під час 9 травня на захопленій території Запорізької області була складною.

До теми Відбирають бізнеси та планують шабаші: що коять росіяни на окупованих землях Запоріжжя

Якою була ситуація на захоплених частинах Запоріжжя

Кореспондент із Запоріжжя зауважив, що росіяни на окупованих територіях області провели своє улюблене свято "побєдобесія". Було дуже багато смішного і сумного, а робили винятково це заради пропагандистського ефекту.

Росіяни, як пояснив запорізький журналіст, прекрасно розуміли, що в людей не буде особливого бажання виходити на парад, тому окупанти подбали про те, щоб завести масовку. Завозили її з окупованого Криму. Ба більше, підвозили людей навіть із Луганщини.

Подекуди перевдягли своїх власних солдатів у цивільне, щоб вони також змішались із натовпом. Хоч серед місцевих і були пенсіонери, які ностальгували за СРСР, а також люди, які мали проросійські погляди.

В окупованому Мелітополі росіяни влаштували надзвичайні заходи безпеки. Пропускали всіх через рамки металодетекторів, аби часом не пройшли диверсанти. На дахах будинків посадили снайперів, яких у Мелітополі та Енергодарі також посадили,
– привідкрив ще деталі журналіст.

Він запевнив, що 9 травня на тимчасово окупованій території Запорізької області були помітні червоні прапори, а також абсурдні виступи на центральній площі Мелітополя. Перед людьми виступав ансамбль "Песни и пляски" Північно-Кавказького округу військ росгвардії.

"Такий художній колектив привезли. Там майже ніхто його не слухав, тобто кілька людей ліниво проходили і слухали, що співають заїжджені артисти", – розповів кореспондент із Запоріжжя.

Також запорізький журналіст відзначив, що у всіх поки окупованих населених пунктах влаштували салют під вечір, що було особливо цинічно для людей, які прокидались від звуків артилерійських пострілів.

У пабліках можна побачити реакцію людей, які з цього приводу висловлювали своє обурення і радять окупантам, куди їм би ці феєрверки варто засунути перед тим, як стріляти вночі,
– повідомив він.

Також є відео, як мешканці окупованого Енергодару не витримали знущань салютами, і було чутно, що люди великим гуртом співають гімн України, поперек салютові.

Кореспондент із Запоріжжя розповів про 9 травня в регіоні: дивіться відео 24 каналу

Останні новини з окупованих місць Запорізької області: коротко

  • Росіяни масово поширюють брехню про нібито заборону евакуації цивільного населення в Запоріжжі. Вони цинічно заявляють, що людей нібито зупиняють представники "тероборони і застосовують фізичне насилля".
  • На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники готуються до примусової мобілізації. Там уже почали працювати так звані "військкомісаріати".
  • Окупанти також призначили "очільником військово-цивільної адміністрації Запорізької області" одіозного ексдепутата Євгена Балицького. У Мелітополі чоловік відомий тим, що його сім'я приватизувала цілу низку місцевих підприємств та просто розікрала їх.