Про цей скандал стало відомо у п'ятницю, 3 лютого. Власне, слідство встановило, що підполковник оборонного відомства не проконтролював капітальний ремонт казарм одного з військових містечок.

Читайте також Деякі скандали могла інспірувати Росія: Арахамія закликав СБУ відстежувати корупцію в Міноборони

Деталі цієї справи

Відомо, що упродовж 2016 – 2018 років цей підполковник завірив акти приймання виконаних будівельних робіт. Однак у документах були зазначені їхні обсяги, що в рази перевищують фактичні.

Внаслідок цього Міністерством оборони України на користь підприємства-виконавця надлишково перераховано понад 5,4 мільйона гривень,
– написали в Офісі Генпрокурора.

Водночас там констатували, що також старшому офіцерові технічного нагляду за виконанням ремонту казарм повідомлено про підозру. Зауважмо, що відповідатиме перед законом за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. У ній йдеться про зловживання владою або службовим становищем.

Що кажуть в СБУ

У Службі безпеки також повідомили, що викрили посадовців Міноборони на розкраданні бюджетних грошей під час будівництва казарм Миколаївського гарнізону. Масштабну схему щодо привласнення державних грошей, виділених на розвиток військової інфраструктури, уже ліквідовано.

До оборудки причетні колишній керівник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ та старший офіцер відділу технічного нагляду за будівництвом вказаної установи,
– написали у правоохоронній структурі.

Окрім того, там зазначили, що з договорами на виконання ремонтно-будівельних робіт "були проблеми". Власне, підрядник мав здійснити капітальний ремонт покрівлі, інженерних мереж електропостачання, водопроводу та каналізації у житлових спорудах, однак не зробив цього у повному обсязі.

Потім перераховані бюджетні гроші учасники схеми вивели у тінь. Тому й казарми залишились непридатними для проживання військовослужбовців.

Силовики навідались до представників Міноборони, що розкрадали державні гроші / Світлини СБУ

Нагадаємо, що не так давно мережу сколихнула новина про те, що Міноборони закуповує продукти для військових за завищеними цінами:

  • Тоді глава відомства Олексій Резніков вимушений був пояснювати, чому яйця, згідно з документами, коштували по "17 гривень за кілограм".
  • Однак правоохоронці таки навідались згодом з обшуками в підприємство "Актив-компані", які відповідало за постачання продуктів.
  • На це в компанії згодом відреагували, написавши, що силовики блокують роботу фірми.