Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в ефірі телемарафону, чи може Україна разом з партнерами будувати повітряні судна, пише 24 Канал.

Дивіться також ЗСУ збили ще два Су-34: льотчик-інструктор сказав, наскільки це болісні втрати для Росії

Чи може Україна будувати літаки

Зробити літак це справа десятиліть і десятків-десятків мільярдів доларів лише на його розробку. Ми не можемо собі цього дозволити. Ми не зробили цього за часів незалежності й в перспективі це буде важко,
– пояснив Юрій Ігнат.

Речник Повітряних сил ЗСУ додав, що треба робити те, що ми можемо робити та вміємо добре. Зокрема, сьогодні розвивається безпілотна авіація.

"А майбутнє йде й, мабуть, скоро від пілотованої авіації у світі взагалі будуть відмовлятись", – зауважив речник Повітряних сил ЗСУ.

Україна має отримати F-16: останні новини

  • 22 лютого 2024 року у Міноборони Данії запевнили, що Україна отримає перші літаки F-16 вже влітку. Зараз триває активна підготовка до цього процесу і виконання плану.
  • Вже наступного дня прем'єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен сказала, що затримка постачання F-16 обумовлена ​​виключно технічними моментами. Посадовиця пояснила, що потрібна серйозна інфраструктура для обслуговування цих винищувачів і навчання пілотів для F-16 триває набагато довше та триваліше, ніж для будь-яких інших систем зброї чи літаків.
  • Згодом Юрій Ігнат пояснював, що на передачу винищувачів F-16 найближчим часом не варто чекати. Адже льотчики будуть готові орієнтовно за пів року. Окрім того, потрібна також інженерно-авіаційна служба та адаптація інфраструктури. Тож, терміни, коли F-16 передадуть Україні, теж можуть бути продовженими.