Якої ж погоди чекати найближчими днями, коли в Україні будуть дощі, де можливий мокрий сніг, у яких областях знову "буде літо" та чи вдарять сильні морози до кінця жовтня – в інтерв'ю 24 Каналу розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Зверніть увагу Насувається негода: коли в Україні буде дощ, рвучкий вітер і сніг

Пані Наталю, розкажіть, якою буде погода найближчими днями? Чи чекати нам знову заморозків?

По-перше, це вже не заморозки, зверніть увагу. Наші агрометеорологи вже такі явища як заморозки в цьому сезоні "відмінили", адже вегетаційний період у більшості рослин завершився.

Відповідно, температура, яка подекуди може опускатися нижче нуля, – це вже просто мороз. І так по всій території України.

У нас вже справді доволі-таки прохолодні ночі можуть бути: від 4 градусів тепла до 2 морозу. Ось найближчими днями такі температури можуть бути.

Втім, вдень залишатиметься +7...+13 градусів. У південній частині, звичайно, тепліше. Там вночі ще +5 – +10 градусів, а вдень +12 – +17.

Тобто ось ці невеликі морози будуть лише 18 і 19 жовтня, а далі вночі знову плюси?

Так, там невеличкий плюс за рахунок того, що зараз у нас більше прояснень, тому такі контрасти. Вдень, наприклад, близько +10, а вночі навпаки – ...+2...+3 градуси, а подекуди й невеличкий мінус.

Коли надійде атмосферний фронт, буде більше хмарності, тому нічна температура трошки підвищиться, але в той же час дещо знизиться денна. Втім, це не стосується південних областей. Там все ще доволі комфортні погодні умови.

заморозки
Як довго ще будуть морози / Pixabay /manfredrichter

Коли нам чекати дощу? І в яких областях можливий сніг?

Принаймні до п'ятниці, скажімо так, у більшості областей залишається погода без опадів. Це через те, що зараз ми перебуваємо під такою периферією антициклону, відповідно, є поле дещо підвищеного тиску. І воно забезпечить погоду без опадів до 20 жовтня. Але там вже буде зміна синоптичної ситуації.

Саме в п'ятницю, 20 жовтня, вже відбудеться зміна погодних умов. На Півночі країни очікуємо невеликий дощ, може навіть мокрий сніг пролітати. Температура вночі та в день буде в межах 2 – 7 градусів тепла. На решті території – дощі. На півдні країни лише без істотних опадів.

Температура дуже строката й різноманітна.

Якщо 20 жовтня у нас переважно +2 – +7 градусів, особливо у північній частині України, то на Півдні у цей час до +20 градусів може прогріти. Тобто ось такий контраст температур.

Атмосферний фронт буде пролягати якраз через територію України, трошки північніше, тому у північних областях більше. Відповідно, з Півдня буде надходити доволі інтенсивна тепла повітряна маса, а з Півночі зберігається осередок холоду.

Тому це протистояння. Ми якраз між двома такими повітряними масами будемо. І контраст температур по території України може бути. Ось бачимо, що на півдні +20 градусів, а подекуди на узбережжях морів і вище. Майже літня погода.

У той же час на Півночі він (атмосферний фронт – 24 Канал) буде пролягати. Це і Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська області. Але знову ж таки тільки північні райони цих областей.

Тобто, на півдні цих областей, які я перерахувала, скоріш за все, буде рідка фаза опадів, просто дощ. У нас країна велика, тому навіть в межах однієї області погода може різнитися саме оці 20 і 21 жовтня. На них треба звернути увагу і не забувати парасольку.

бабине літо
На Півдні знову очікується бабине літо / Фото Валентини Поліщук, 24 Канал

А як довго на Півдні ще буде +20 градусів і вище?

Вони ще будуть утримуватися. Там 22 жовтня по південній частині +17...+23 навіть, до 21-го – +14...+20.

23 жовтня помірні, вдень на Правобережжі місцями невеликі дощі. Температура вночі 7 – 13, на Півдні країни до 17 градусів, у західних областях 4 – 9 тепла; вдень 14 – 19, на півдні країни до 23, у західних та північних областях 9 – 15.

Але таких яскравих атмосферних фронтів наступного тижня вже не очікуємо. Там буде менше опадів і, відповідно, по Півдню може утримуватися до +20, десь так.

Враховуючи ось це потепління на Півдні, чи можна вважати, що в Україні буде ще одне бабине літо?

По Півдню можна вважати. Там трохи були зниження температури, але не суттєве по суті.

Подивимося більш конкретно, які там температурні показники будуть наступного тижня, після проходження атмосферного фронту. Можливо, там ще кілька днів буде доволі погоже.

Це треба побачити Українські Карпати замело снігом, вдарив мороз: фото засніжених вершин

Якщо говорити про орієнтовні прогнози на 10 днів, то все ж таки ані великих морозів, ані снігового покриву (окрім Карпат) не буде?

Ні. Я ж кажу, сніговий покрив можливий по Півночі країни, але і там цей мокрий сніг може бути короткотривалим. Далі, звичайно ж, він буде танути. Тому тенденція все ж таки до більших значень. Втім, не таких високих, як ми звикли протягом вересня чи першої половини жовтня.

У Карпатах випав сніг
Сніг на горі Піп Іван Чорногірський / Фото Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста