Під час пресконференції 25 лютого президент повідомив, що Київ не веде переговорів із західними партнерами щодо застосування їхніх військ на території України. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Володимир Зеленський 25 лютого провів пресконференцію для журналістів: головні тези

Якщо Україна буде в НАТО, вона використовуватиме 5 поправку

Під час пресконференції журналістка зауважила, що Україна підписала безпекові угоди з Британією, Францією, Італією, Канадою, Данією, і кожна з цих країн зобов'язана підтримувати Україну й надавати військову допомогу на 10 років. Однак жодна з цих держав не готова вступати на бік України у війні, якщо відбудеться повторне вторгнення.

Вона запитала у президента, чи ведуться щодо цього перемовини.

Володимир Зеленський сказав, що Україна не веде переговорів із західними партнерами щодо застосування їхніх армій.

Ми не ведемо перемовини з нашими партнерами щодо застосування їх армій на території України,
– сказав президент.

Однак він зауважив, що якщо Україна буде в НАТО, то наша країна, ймовірно, буде використовувати 5 поправку, якщо буде необхідність.

Чи справді Британія надасть свою армію Україні

Журналістка нагадала, що нещодавно вийшло інтерв'ю колишнього посла України в Великої Британії Пристайка, де він говорив, що Лондон розглядає рішення допомогти Україні військовою силою та уточнила, чи правдива ця інформація.

Коментувати посла складно, не бачив інтерв'ю. Може, він щось знає. Якщо британці вже тут – прекрасно,
– відповів Зеленський.

До слова, важливо розуміти, що багато іноземців дійсно воюють на боці України в лавах Інтернаціонального легіону. Це люди, які добровільно вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ на військову службу за контрактом.