Як повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у прямому ефірі, йдеться про дві крилаті ракети "Калібр", пише 24 Канал. За його словами вони радіолокаційно спостерігалися над Молдовою та Румунією, звідки залетіли у Чернівецьку область.

До теми Не лише Молдова: російська ракета ще й пролетіла над Румунією

Саме уже на території України військові змогли застосувати проти цих ракет озброєння, щоб не завдати загрози життю та здоров'ю мешканцям інших держав.

Румунія заперечує проліт російських ракет

Попри ці дані в Міноборони Румунії заявили, що російська ракета перетнула Молдову, однак жодного разу не перетинала повітряний простір країни-члена НАТО. За їхніми даними, найближча точка траєкторії ракети до повітряного простору Румунії була приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону.

Однак Юрій Ігнат повідомив, що є радіолокаційні дані та засоби об'єктивного контролю, тож інформація з'ясовується детальніше. Ба більше, в Україні радіолокаційно спостерігалося саме дві ракети "Калібр".

Безумовно, що країна-член НАТО спостерігала за цією ситуацією. Думаю, що будуть матеріали, які будуть це підтверджувати. Я думаю, що будуть надані певні матеріали із тих систем радарів, де було помічено ці ракети. Тому що не вперше Росія провокує таким чином,
– підкреслив він.

"Ми дочекаємося все ж таки того, що будуть надані матеріали, де дійсно пролітала ця ракета, одна чи більше", – сказав він.

Провокації Росії

Також Юрій Ігнат повідомив, що запуски Росією ракет по самому кордону із країнами-членами НАТО є її намаганням спровокувати Україну на постріли. Адже уламки цих ракет можуть попасти на території суміжних держав.

За його словами, для цього та ж територія Молдови використовувалася щонайменше тричі, щоб завдавати ударів по західних та центральних областях України.

Запускаючи через територію Білорусі чи Молдови вони намагаються якомога ближче до кордону запускати ракети, щоб відпрацьовувала наша система протиповітряної оборони,
– наголосив він.

Адже зрозуміло, що Україна буде себе захищати, захищати своїх громадян, об'єкти критичної інфраструктури, а відтак й вражатиме ці ракети. Країна-терористка це розуміє та спеціально провокує на такі дії.

"Тому це ще один цинічний образ російського керівництва, яке проводить такі провокації" – підкреслив Юрій Ігнат.

Російські ракети на території Молдови та Румунії: коротко

  • Про те, що російські "Калібри" перетнули повітряний простір сусідів України, 10 лютого повідомив Головнокомандувач Валерій Залужний. За його словами, трапилося це о 10:18.
  • Також провокацію Росії підтвердили й у Міноборони Молдови. Через це міністр закордонних справ та європейської інтеграції Молдови терміново викликав посла Росії в Молдові. Також відомство закликало Росію припинити військову агресію.
  • Зазначимо, що в Повітряних силах України очікують на реакцію світу на такий прецедент. Адже нахабство Росії несе загрозу безпеки громадян не лише нашої держави.