Заробіток на конфіденційності користувачів

Як повідомили джерела всередині Meta, незабаром дітище Цукерберга запровадить нові правила гри. Гігант придумав нову бізнес-модель, яка в перспективі принесе мільярди доларів, а саме – шантаж користувачів.

Читайте також Як ефективно планувати свій робочий день: корисні поради

Згідно з новим планом, користувачам з ЄС доведеться дозволити компанії використовувати особисту інформацію для таргетованої реклами. Зберегти конфіденційність можна буде, але ця послуга стане платною.

Якщо юзер захоче користуватися Instagram без реклами, місячна плата складе 14 доларів. Ще 17 доларів Meta буде стягувати за користування Facebook та Instagram на десктопі, звісно, йдеться про перегляд без реклами.

Meta активно співпрацює з усіма європейськими регуляторами, аби нова модель компанії не порушувала жодних норм чи законів. З 32 мільярдів доларів прибутку Meta у другому кварталі 2023 року 31,5 мільярд припав на доходи від реклами, з них 7,2 – з території ЄС. Відповідно, гігант знайшов рішення, яке дозволить генерувати прибуток у будь-якому випадку, рекламою або абонентськими платами користувачів.

Також варто враховувати, що в березні 2024 року в ЄС набуде чинності закон про цифрові ринки. Зокрема, він зобов'язує Big Tech обмінюватися даними з конкурентами задля збереження чесних правил гри та рівних умов.