Китай вживатиме необхідних заходів

Міністр торгівлі КНР Ван Веньтао заявив, що ЄС розпочав цілу низку торговельних розслідувань проти Пекіна, зосереджуючись на антидемпінгу та несправедливих субсидіях, особливо в галузі чистих технологій.

Читайте також: Китай "вбиває" економіку ЄС та Великої Британії: аналітики закликають негайно реагувати

У відповідь на ці дії Китай вже почав антидемпінгове розслідування стосовно європейського бренді. Крім того, державні ЗМІ Китаю повідомили, що Китай може прийняти заходи у відповідь проти європейських автомобілів та свинини.

Якщо ЄС не буде практикувати те, що проповідує, і продовжить придушувати китайські компанії, Китай вживатиме всіх необхідних заходів, щоб твердо захистити законні інтереси китайських компаній,
– йдеться в заяві Веньтао.

Уникнення неконтрольованої ескалації

При цьому, на зустрічі китайських підприємств у Барселоні міністр торгівлі КНР Ван Веньтао зазначив, що Пекін прагне вирішувати економічні та торговельні суперечності через діалог, намагаючись уникнути неконтрольованої ескалації.

Він також підкреслив, що лідери ЄС неодноразово наголошували на прагненні уникнути торговельної війни, підтримуючи чесну конкуренцію та засновану на правилах торговельну систему.