Metro не хоче покидати російський ринок

У російських ЗМІ з'явилася заява гендиректора німецької компанії Metro AG Штеффен Гройбель про те, що компанія не збирається виходити з Росії. Однак стаття виявилася фейком.

Актуально Визнають анексію і дають їжу армії: як Raiffeisen і Bonduelle заробляють криваві гроші у Росії

Попри те, що український офіс спростував інформацію, що гендиректор нібито заявив про намір залишатися в Росії, ніхто не заявляв про намір вийти з ринку. За даними Єльського університету, компанія Metro AG лише припинила деякі інвестиції, але і далі повноцінно працює на ринку агресорки.

А от на сторінці компанії у LinkedIn Гройбель зауважив, що Metro зараз розвивається в усіх сегментах і на всіх ринках, крім Росії: їй вдається зберігати свою частку ринку та добиватися значного прогресу у стратегічних ключових показниках ефективності.

Прибутки Metro в Росії

За минулий фінансовий рік прибутки Metro суттєво зросли, згідно зі звітністю компанії. До прикладу, за 2020/2021 фінансовий рік сума складала лише 9 мільйонів євро проти 28 мільйонів за 2021/2022.

Як відреагував Metro на війну в Україні

Після початку повномасштабної війни та цинічний напад Росії, український офіс Metro закликав колег у Дюссельдорфі залишити ринок агресорки, однак там не лише відмовились, але й погрожували. Також у Metro зазначили, що їм "шкода людей у Росії", ба більше, компанія почуває свою відповідальність перед ними, які, на його думку, не винні в агресії проти України.

Ми особливо переживаємо за наших 3 400 працівників та їхні родини, а також наших численних клієнтів, постачальників та ділових партнерів в Україні. Ми також несемо відповідальність за наших понад 10 000 працівників у Росії, які не несуть персональної відповідальності за агресію проти України. Ми продовжуємо підтримувати бізнесові та політичні сили, які працюють над мирним розв'язанням конфлікту,
– заявило керівництво компанії тоді.

Нагадаємо, що через небажання компанії покидати російський ринок, активісти неодноразово збирались на акції протесту під головним офісом компанії у Дюссельдорфі, однак це так і не принесло результатів.