Raiffeisen допомагає Дерипасці отримати заморожені гроші

Raiffeisen Bank International, який зараз є найбільшим західним банком на російській території, оскільки всі інші пішли від окупантів, продовжує рух до дна репутаційної ями. Зокрема, банк вирішив викупити акції російського олігарха Олега Дерипаски у будівельній компанії Strabag, які зараз є замороженими через санкції.

Цікаво Роздрібна торгівля: у чому секрети стійкості цього виду бізнесу та які переваги для підприємців

За заморожені цінні папери друга Путіна Raiffeisen готовий викласти 1,5 мільярда євро. Таким чином через свою російську "дочку" австрійський банк може вивести з-під санкцій активи російського олігарха.

Сполучені Штати не збираються сидіти та просто спостерігати, як Raiffeisen допомагає Дерипасці вивести активи з-під санкцій. Вашингтон почав тиснути на банк з вимогою відмовитися від угоди, інакше наслідки не змусять себе довго чекати.

Партнери України й так незадоволені, що Raiffeisen здійснює платежі для росіян на мільярди євро. Якщо банк вирішить піти проти США та таки проведе угоду з активами Дерипаски, то негайно отримає штрафи.

Австрійська влада боїться гніву США, тому не хоче давати "зелене світло" для угоди. У банку також остерігаються, що ризики перевищать прибутки, тому також готові відмовлятися від купівлі активів Дерипаски.

Strabag – це одна з найбільших будівельних компаній Європи. 27,8% її акцій належить російському олігарху Олегу Дерипасці. Ці активи заморожені ще з 2022 року, тому ані позбутися їх, ані викупити компанія не може.