Зерно з окупованих територій України

У Мінсільгоспі Литви зазначили, що планують провести комплексну перевірку зерна, що ввозиться до Литви з країн підвищеного рівня ризику, включно з аналізом походження зерна.

Читайте також Повне та безжальне ембарго – країна ЄС заборонила імпорт агропродукції з Росії

З приводу останнього аналізу ми консультуємося з Міністерством довкілля, продовольства і сільського господарства Великої Британії, оскільки тільки у Великій Британії є лабораторії, здатні перевірити походження зерна. Перевірка набуде чинності найближчим часом після узгодження методологічних вимог,
– зазначили у відомстві.

Прибутки Росії від експорту зерна з окупованих територій

  • У Мінсільгоспі Литви зазначили також, що 21 лютого отримали лист міністра сільського господарства України, в якому зазначалось, що Росія отримує прибуток від експорту зерна з окупованих територій України в треті країни.
  • Ба більше, Україна повідомила, що одним із можливих шляхів експорту викраденого зерна є використання транспортно-вантажних компаній і портів країн Балтії.

Ми дуже серйозно ставимося до отриманої інформації – у Росії не повинно бути жодної можливості використовувати інфраструктуру Литви та отримувати прибуток від продажу українського зерна,
– підкреслюють у міністерстві.