При цьому, близько 30% жінок-спеціалісток обіймають у компаніях саме керівні посади. Про це свідчить свіже дослідження GlobalLogic до Дня рівності жінок, передає 24 канал.

Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз

Жінки в українському IT

Український офіс світового лідера цифрової інженерії GlobalLogic опитав своїх співробітниць. За даними самої компанії, в Україні з нею співпрацює 1 769 жінок-спеціалісток, що становить чверть від усіх її працевлаштованих фахівців у нашій країні.

Середній вік жінок у компанії становить 33 роки, проте серед IT-фахівчинь зустрічаються й спеціалістки старше ніж 60 років. Третину керівних посад GlobalLogic в Україні обіймають жінки, аналогічно із загальним трендом на українському ринку IT.

Водночас 81% спеціалісток в IT-галузі мають безпосередньо технічні спеціальності. Переважна більшість опитаних розпочинали свій шлях в індустрії з позицій trainee або junior, проте нині доросли до senior, lead і навіть AVP.

Ми бачимо, як світові тенденції рухаються у бік гендерного балансу й переконані, що такий тренд матиме довготерміновий вплив на IT-індустрію,
– коментує старша віцепрезидентка з інжинірингу GlobalLogic Юлія Штукатурова.

Зауважимо, що Юлія керує підрозділом компанії, який налічує понад 3 тисячі IT-інженерів.