Які компанії потрапили під обмеження

Під обмеженнями серед російських компаній опинились:

  • підприємство "Аеросила", що виробляє допоміжні силові установки, повітряні гвинти та силові перетворювачі для надзвукових літаків;
  • "Дельта-Аеро", яка займається ремонтом та технічним обслуговуванням літальних апаратів;
  • "ОДК-Стар" – розробка, виробництво та сервісне обслуговування комплексних систем паливного живлення та управління газотурбінними двигунами.

Читайте також Фрідман та Авен виграли суд щодо санкцій ЄС: чи діють ще обмеження

У Міністерстві торгівлі США підозрюють, що вище згадані російські компанії могли спільно з китайською Shenzhen Jiasibo Technology закуповувати аерокосмічні компоненти, зокрема, компоненти подвійного призначення для застосування в БпЛА для Іранської авіабудівної промислової компанії.

Ці компоненти застосовуються для розробки та виробництва БПЛА серії Shahed, які використовувалися Іраном для нападу на нафтові танкери на Близькому Сході,
– йдеться у заяві Мінторгу США.

Санкції проти китайських компаній

Окрім Shenzhen Jiasibo Technology, експортні обмеження також наклали на Jiangxi Xintuo Enterprise, яка могла підтримувати армію Росії, за інформацією Мінторгу США.

Китайські LINKZOL (Beijing) Technology та Xi'an Like Innovative Information Technology підозрюють у придбанні товарів американського походження на підтримку зусиль Китаю з військової модернізації, зокрема, на підтримку військової розвідки.

Аналогічна причина експортних обмежень й стосується й китайських Beijing Anwise Technology та SITONHOLY (Tianjin), що знаходяться під керуванням Китаю.