Що пропонує грантова програма

Кошти оборонна індустрія отримає від грантової програми Brave1, що була започаткована у липні 2023 року, передає 24 Канал. Вона надає фінансову підтримку обіцяючим проєктам у галузі оборонних технологій, які відповідають 12 пріоритетним напрямкам, встановленим Генштабом.

Читайте також ПриватБанк тимчасово вводить нульовий тариф для інтернет-еквайрингу

Головна вимога до проєктів – вони мають бути потрібні військовим.

Грантова підтримка – це тільки один з інструментів, з допомогою якого ми технологізуємо наші Сили безпеки та оборони. Окрім грантів, ми надаємо організаційну та інформаційну підтримку розробникам, а також супроводжуємо їх проєкти від реєстрації на платформі кластера до кодифікації згідно зі стандартами НАТО,
– розповіла керівниця кластера Brave1 Наталія Кушнерська.

Кожен проєкт мусить пройти оборонну експертизу від фахівців Генштабу, які оцінюють його важливість, актуальність та технологічну готовність. Розробки, що не відповідають потребам військових, не можуть претендувати на грант.

Як отримати кошти

Для отримання гранту у 500 тисяч гривень проєкт має набрати щонайменше 4 бали за загальною оцінкою та рівнем технологічної готовності.

Для 1 мільйона гривень загальна оцінка повинна бути мінімум 4 бали, а технологічна готовність – 5 балів. А для отримання 2 мільйонів гривень необхідно набрати 5 балів за обома критеріями.

Ці кошти виробники можуть інвестувати у дослідження і розробки, виробництво, та розвиток своїх продуктів.

Які проєкти вже отримали грант

Один із грантових проєктів – дистанційно керований бойовий модуль "ШаБля" для кулеметів калібрів 7,62 та 12,7 міліметри, який дозволяє українським військовим безпечно атакувати ворога.

Інша розробка, яка отримала підтримку від грантової програми – це робот-камікадзе Ratel S. Він відіграв ключову роль у знищенні мосту в селі Іванівське на Донеччині, який був важливим логістичним шляхом для окупантів.

Як подати заявку

Щоб подати заявку на грант, потрібно зареєструватися та заповнити форму на вебпорталі USFplatform за адресою.

Після подання заявки, вона проходить внутрішній комплаєнс перевірку Фонду, яка визначає відповідність всім вимогам. Якщо результати перевірки позитивні, експерти проводять детальний аналіз поданої інформації, а Наглядова рада Фонду зрештою затверджує грант.

Вони зобов'язані регулярно звітувати про використання коштів. Якщо виявиться, що витрати не відповідають зазначеним у заявці цілям, фонд може вимагати повернення коштів.