Зокрема, документ покликаний не допустити перевищення оптово-відпускних цін реалізації від рівня вартості, за якою продукція постачається до торговельних мереж. Раніше Антимонопольний комітет розпочав дослідження причин різкого підвищення цін на курячі яйця.

Читайте також Гнучкість, надійність та безпека: як і навіщо бізнесу мігрувати у хмару

Меморандум між Мінагрополітики та птахівниками

За повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства, з підписанням меморандуму виробники яєць взяли на себе зобов'язання наситити внутрішній ринок яйцями, зокрема шляхом збільшення поголів'я курей-несучок та обсягів виробництва.

Міністерство, зі свого боку, сприятиме тому, аби виробники були забезпечені усіма необхідними умовами та ресурсами для роботи, а також мали змогу отримати доступ до вигідних кредитних коштів для власної виробничої діяльності.

Зазначається, що Мінагрополітики з-поміж іншого сприятиме стабільності внутрішніх цін на зернофуражні й олійні культури та продукти їхньої переробки. До слова, меморандум діятиме до 31 грудня поточного року, й може бути продовжений у разі необхідності на довший термін. Крім того, документ є відкритим до підписання усіма виробниками курячих яєць.

Нагадаємо, що великий український агрохолдинг UkrLandFarming готує позов на 1 – 1,2 мільярда доларів проти російського уряду. Унаслідок повномасштабного вторгнення Росії компанія лише на Херсонщині втратила 4,5 мільйона голів птиці.