Британські компанії допомагають росіянам у війні проти України

Як з'ясували британські журналісти, деякі компанії продовжують постачати свої товари у Росію. Йдеться про безпілотники та продукцію важкого машинобудування, тобто зазначений імпорт росіяни використовують у війні проти України.

Цікаво Не тільки ціна: як аналізувати аудиторію та формувати пропозицію

До Росії з Британії потрапляють обладнання та техніка на сотні мільйонів фунтів стерлінгів. Попри санкції росіяни отримують важливі товари, які потрібні їм для продовження війни проти України.

В основному йдеться про товари подвійного призначення – безпілотники, оптику та продукцію машинобудування. Її експортують на Кавказ та у країни Центральної Азії.

Як свідчать дані, експорт з Великої Британії до Киргизстану з початку повномасштабного вторгнення виріс на космічні 1100%. Причому, що серед товарів в основному важка техніка та транспортні засоби. Також на 500% зріс експорт до Вірменії, Узбекистану й Грузії. З цих країн товари вирушали прямо до росіян.

До окупантів через Грузію, Вірменію, Киргизстан та Узбекистан надходять частини літаків, гелікоптерів і дронів. Загальна ціна експортованих товарів – 6 мільйонів фунтів стерлінгів.

У ході розслідування аналітики також з'ясували, що велика кількість товарів подвійного призначення таким самим маршрутом до росіян надходить від європейських країн, зокрема, від Німеччини та Польщі.