Ще одне обмеження для росіян

Як відомо, Євросоюз готує 12-й пакет санкцій проти Росії. Його "козирем" повинна стати заборона на імпорт російських алмазів. Відповідна позиція вже була погоджена з країнами "великої сімки".

Читайте також Доходи від заморожених грошей росіян: в ЄС підтримують передачу мільярдів євро Україні

Окрім того, президент Латвії Едгардс Рінкевичс пропонує обговорити на рівні ЄС можливість обмеження імпорту російського зерна. Відповідну пропозицію він зробив після наради з міністеркою землеробства Латвії Арманди Краузе.

Разом з тим, йдеться виключно про заборону імпорту власне в країни ЄС. Що стосується транзиту, то він залишиться дозволеним, аби не спричиняти проблем із продовольством для країн Глобального Півдня.

Раніше ЄС забороняв ввозити зерно з України

До 15 вересня Євросоюз забороняв ввозити зерно з України, аби захистити внутрішній ринок. Деякі країни, окрема Польща, Словаччина, Угорщина та Болгарія закликали ЄС продовжити заборону, але в Єврокомісії відповіли відмовою.

Коли час заборони минув, ці країни ввели ембарго на українську агропродукцію в односторонньому порядку. Це викликало негативну реакцію лідерів ЄС, а Україна навіть була змушена звернутися до Міжнародної торгової палати, аби захистити свої інтереси.