Про це в ефірі 24 каналу розповів головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов. Він зазначив, що мовиться про конфлікт між Русланом Хомчаком та міністром оборони Андрієм Тараном.

До теми Хомчак йде з посади головнокомандувача ЗСУ

"Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що міністра оборони Андрія Тарана призначав Андрій Єрмак. Коли президент зрозумів, що Таран мало що розуміє в управлінні міністерством, то Єрмак помстився і прибрав з Тараном ту людину, яка доклала багато зусиль, щоб Таран втратив будь-яку підтримку Зеленського", – пояснив Бутусов.

Відтак Єрмак запропонував звільнити і командувача ЗСУ і міністра оборони. За словами Бутусова, зараз прибрали заступників Тарана, а потім звільнять і його самого.

Армія має подвійну структуру управління

Бутусов зазначив, що конфлікт розпочався одразу після того, як Таран обійняв посаду міністра. Зеленський спілкувався з Хомчаком, але не залучав до комунікації головнокомандувача ЗСУ.

"Президент ввів Хомчака до складу Ради національної безпеки і оборони й з ним напряму розв'язував питання. Звичайно, що це дратувало Тарана. Було багато речей, які президент не намагався вирішити", – сказав Бутусов.

Також головний редактор "Цензор.НЕТ" підкреслив, що в Україні зберігається подвійна структура управління армією. Тобто окремо є міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ.

Вони постійно конфліктують, бо керують одним і тим самим, однією армією. Цього, до речі, немає в жодній країні НАТО,
– розповів Бутусов.

За його словами, Руслана Хомчака переводять в РНБО. Він буде першим заступником секретаря Олексія Данілова.