У Красноярузькому районі Бєлгородської області повідомили, що електрику вимкнули через "пошкодження на лінії електропередач". До речі, вночі росіяни бідкались на атаку безпілотників, які нібито збила їхня ППО, пише 24 Канал.

Дивіться також Є втрати серед окупантів: з'явилися нові деталі атаки дронів на Бєлгородську область

Чому в росіян на Бєлгородщині немає світла

Губернатор Бєлгородської області Вячєслав Гладков заявив орієнтовно о 2:01 проти 1 липня, що дрони атакували:

  • Грайворонський міський округ;
  • у селі Глотове – нібито приватний сектор. У окупантів буцімто пошкоджені 2 домоволодіння та машина;
  • у селі Сподарюшине – нібито зруйнований приватний будинок.

Також є пошкодження на лініях електропередач, у низці населених пунктів тимчасово відсутнє електропостачання. Аварійні служби розпочнуть відновлювальні роботи після погодження з міністерством оборони Росії,
– заявив Гладков.

Де немає світла на Бєлгородщині

Офіційна російська влада не писала, де саме зникло світло. Проте окупанти в телеграм-каналах зазначили, що світла немає у:

  • Бєлгороді,
  • місті Старий Оскол,
  • місті Валуйки,
  • селищі міського типу Волоконовка;
  • селищі міського типу Чернянка;
  • у Красноярузькому районі. Зокрема, у 6 населених пунктах: селищі Прилісся, селах Графівка, Романівка, Демидівка, Попівка, Реп'яхівка.

У російських телеграм-каналах зазначили, що з попередніми даними – аварійне відключення світла у Бєлгородській області триватиме до 13:00 1 липня.

Окрім того, водоканал повідомив про відключення води у Бєлгороді, Шебєкіному, Ровеньках, Волоконовці, Старому Осколі та Красному.

Згодом в Бєлгородобленерго запевнили, що світло вимкнули нібито через "зовнішній вплив на енергооб'єкт". Проте, що саме на нього "вплинуло", у відомстві не повідомили. Але запевнили, що енергетики перемикають подачу електрики на резервні схеми.

90% Бєлгородщини без світла через атаку українських дронів

У одному з російських телеграм-каналів написали, що за їхніми даними, до 90% Бєлгородської області, включно з Бєлгородом, Старим Осколом та Волоконовкою, – без світла.

Після одночасної атаки українських безпілотників та вибухів декількох саморобних вибухових пристроїв на підстанціях. Одна з них у Незнамово,
– заявили росіяни.

В українському Міненерго пояснили, що через відсутність світла в росіян проблеми з інтернетом, не працюють світлофори, проблеми з автобусами.

Місцева адміністрація запевнила, що житлові будинки перевели на резервні схеми живлення. Спецоб'єкти вже під'єднали до світла, проблему сподіваються виправити до 13:00 1 липня.

Окрім того, губернатор Курщини заявив, що через технологічні порушення на лінії електропередач в сусідніх регіонах у них теж може виникнути дефіцит потужності електроенергії.

Атака на підстанції росіян: дивіться відео