Глава чеського Міністерства промисловості та торгівлі Карел Гавлічек заявив, що держава, мабуть, не запросить російську компанію для оцінки безпеки, але рішення повинен ухвалити уряд. Про це він повідомив 18 квітня в ефірі місцевого телебачення.

Читайте також Україна – за: МЗС підтримує висилку російських дипломатів з Чехії

На цей момент я не можу уявити, щоб "Росатом" потрапив в оцінку безпеки,
– сказав чиновник.

Варто зазначити, що найближчими днями Чехія мала надіслати опитувальник з питань безпеки тим, хто зацікавлений у будівництві АЕС.

Зі свого боку, за інформацією видання Aktualne, міністр закордонних справ Ян Гамачек наголосив, що Чехія виключить "Росатом" з можливості участі у тендері на поставку для "Дуковани" протягом декількох днів.

Висилка 18 російських дипломатів: що відомо

  • У Чехії 17 квітня ухвалили рішення вислати з країни 18 російських дипломатів. Все тому, що чеські спецслужби ідентифікували їх як офіцерів кремлівських спецслужб Служби зовнішньої розвідки та Головного розвідувального управління.
  • Водночас чеський прем'єр-міністр Андрій Бабіш заявив, що офіцери російського ГРУ можуть бути причетними до вибуху складу боєприпасів у Врбетіце у 2014 році.
  • Глава Сенату Чехії Мілош Вистрчел заявив, що причетність Росії до вибухів у комплексі Врбетице можна класифікувати як державний тероризм.