Таку інформацію повідомила чеська міністр оборони Яна Чернохова, про що пише видання iDnes.

Дивіться також Зіткнення двох потягів у Чехії: озвучено попередню причину трагедії, у якій загинули українці

Чехія підготує 4 тисячі українських воїнів

Очільниця міноборони Чехії Чернохова зазначила, що цьогоріч вони підготують чотири тисячі українських військових на території власної країни.

Чернохова нагадала, що торік 4 тисячі військових з України пройшли навчання в Чехії. Ба більше, вона заявила, що така ж кількість затверджена на цей рік.

Як тільки ми отримуємо інформацію, що зміна сформована, ми надаємо свої навчальні приміщення та інструкторів,
– сказала вона.

Водночас вона уточнила, що максимальна чисельність "зміни" складає 800 військових.

Також вона зазначила, що Чехія не планує направляти своїх інструкторів безпосередньо в Україну з огляду на географічну близькість військових полігонів у Лібаві, Оломоуці до України.

"Від словацько-українського кордону до нашої Лібави кількасот кілометрів. Тому щодо Чехії я можу сказати, що ми нічого подібного наразі не плануємо та не готуємо", – резюмувала Чернохова.

Чехія може готувати українських пілотів на F-16 і ще одному літаку: коротко

  • Про таку можливість повідомила міністерка оборони Чехії Яна Чернохова. Це може відбутися в межах ініціативи з посилення української ППО, адже літаки теж можуть виконувати функції протиповітряної оборони.
  • "Ідеться не лише про надання протиракетних систем, але й про літаки та навчання пілотів на цих літаках. Ми можемо запропонувати країнам навчання на F-16 і на літаках Gripen. Державне підприємство LOM Praha має для цього можливості та неодноразово пропонувало це українській стороні", – сказала Яна Чернохова.