Смолек також зазначив, що включення Росією Чехії до списку "недружніх" держав є порушенням міжнародного права. Мовиться про Віденську конвенцію про дипломатичні відносини та Договір про дружні відносини та співробітництво.

До теми Прем'єр Чехії впевнений, що Росія причетна до вибухів у Врбетіце

Зважаючи на це, Чехія вимагає скасувати внесення держави до такого списку.

Як розподілятимуть компенсацію

Водночас МЗС країни підготувало законопроєкт про розподіл компенсації за вибухи у Врбетіце. Загалом для муніципалітетів та регіону передбачено 350 мільйонів крон. Ще 300 мільйонів – для окремих громадян.

Також гроші направлять на ремонт доріг, які пошкодили під час вивезення боєприпасів, й на розвиток некомерційних організацій чи асоціацій.

Дізнайтеся більше До вибухів у Врбетіце в Чехії може бути причетний третій росіянин, – розслідування

Що цьому передувало

  • Чехія звинуватила Росію у причетності до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце 2014 у році. Вони призвели до значних руйнувань та загибелі 2 місцевих жителів.
  • У Чехії 17 квітня заявили про висилку 18 співробітників російського посольства. Їх назвали представниками спецслужб та запідозрили у причетності до вибуху.
  • У відповідь на рішення Чехії, Росія повідомила про висилку 20 чеських дипломатів. У Кремлі такі дії назвали "недружнім актом".
  • Російських послів також вислали Словаччина, Румунія, Польща та країни Балтії.