Бернатік прийшов на склад один. Працівники розповіли, що це було незвично, тому що раніше він завжди ходив перевіряти товар удвох з кимось. Про це свідчить розслідування чеських журналістів.

До теми Агентів ГРУ Мішкіна і Чепігу підвищили, вони працюють на Кремль, – Bellingcat

Бернатіка допитували

Слідство звернуло увагу на поведінку чоловіка. Видання стверджує, що у лютому 2021 року Бернатіка затримали на 2 доби, у нього були обшуки.

Слідчі допитували його, підозрюючи в приховуванні інформації щодо вибухів. Правоохоронці з'ясовують, чи допомагав він російським агентам потрапити на склад.

Що кажуть у самого Бернатіка

Адвокат чоловіка запевняє, що відгул працівників та візит Бернатіка – це збіг. Сам підприємець відмовився давати коментарі.

До вибухів може бути причетний ще один росіянин

Чеські ЗМІ зазначили, що крім передбачуваних агентів ГРУ Анатолія Чепіги та Олександра Мішкіна, фігурує ще один росіянин – Микола Шапошников. Це колишній російський військовослужбовець, який тепер має чеське громадянство.

До Чехії він переїхав 27 років тому. Саме Шапошников, ймовірно, відправив Бернатіку повідомлення електронною поштою із зазначенням днів, коли агенти ГРУ, що видавали себе за збройових інспекторів, прибудуть у Врбетіце. Під час вибухів він перебував у Чехії, хоча живе в Греції.

Поліція його допитувала, однак подробиці наразі невідомі.

Вибухи у Врбетіце: що треба знати

  • Вибухи на військових складах у чеському місті Врбетіце прогриміли 16 жовтня і 3 грудня 2014 року.
  • У Чехії заявили, що Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга, відомі під "іменами" Руслан Боширов та Олександр Петров, можуть бути причетними до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце у 2014 році.
  • Росіяни були на цих складах за день до того, як прогримів вибух. Їх оголосили в розшук через "розслідування обставин тяжкого злочину".
  • Раніше у Bellingcat зауважили, що вибухи 2014 року у Врбетіце були частиною операції ГРУ Росії.