Зауважте, що на Півдні загарбники також блокують виїзд цивільних. Вони вимагають тисячу доларів, а потім стріляють услід автівкам мирних українців.

До теми На Луганщині евакуювали 38 людей, серед них – 12 дітей

Частина автівок цивільних дісталися до Запоріжжя

У районі Василівки росіяни довго блокували проїзд переселенців, які бажають покинути тимчасово окуповані території Запорізької області. 21 квітня там нарешті розпочався рух автомобілів.

За 3 доби очікування там зібралося близько тисячі автівок із різних населених пунктів Запорізької області. Наразі прорватися до Запоріжжя вдалося лише частині машин,
– розповіли у Запорізькій ОВА.

Водночас у Василівці окупаційна адміністрація затвердила курс валют на рівні 10 гривень за 25 рублів. Місцеві жителі розповіли, що у випадку відмови підприємців продавати товари за валюту країни-агресорки, з ними проводять "профілактичні бесіди".

Зауважте У Мелітополі окупанти заради розваги переїхали авто з жінкою за кермом

Ситуація на тимчасово окупованих територіях: коротко

  • Російські окупанти усіляко намагаються створити картинку "добровільної" співпраці з ними місцевого населення.
  • Зокрема, на Запоріжжі росіяни збирають персональні дані пенсіонерів. Вони обіцяють літнім українцям, що за добровільне надання їм дадуть 10 тисяч російських рублів. Таку "схему" ворог втілює в Мелітополі.
  • У Василівці ж загарбники діють навпаки. Вони пропонують фінансову допомогу, однак щоб її отримати необхідно надати усі свої персональні дані.
  • Також у Мелітополі окупаційна влада намагається поширювати свою ідеологію. У місті почали з'являтися банери до 220-річчя створення Таврійської губернії.
  • Водночас мешканці села Інженерне Пологівського району повідомили, що на території громади є численна кількість окупантів. Село перебуває на межі гуманітарної катастрофи.
  • Своєю чергою, на Донбасі місцеве населення чинить російським загарбникам активний спротив. Люди не лише саботують вказівки окупантів, а й відмовляються йти з ними на співпрацю.
  • Особливо це стосується мобілізаційного процесу – цивільні готові до арешту, однак відмовляються ставати "гарматним м'ясом" у війні проти України.

Варто подивитися – окупант похвалився батьку катуванням полоненого українця