У Фінляндії відреагували на можливе вторгнення Москви в Україну. Там внесли зміни у режим готовності армії.

Читайте також Військові кораблі НАТО прибули до Фінської затоки

Фінляндія підвищила рівень боєготовності

Рівень безпеки Збройних сил був підвищений до BRAVO (B). Система рівнів безпеки призначена для захисту діяльності персоналу Сил оборони та людей, які діють в зоні дії Сил оборони,
– йдеться в повідомленні.

Полковник Торсті Астрен пояснив, що це передбачає посилення охорони та нагляду. Військові також повинні звертати особливу увагу на те, що відбувається навколо.

У Фінляндії наголосили, що Росія зосередила на кордоні з Україною війська, і загроза конфлікту виглядає ймовірнішою, ніж раніше. "Водночас на прилеглих територіях ситуація стабільна, і на країну не спрямовано військову загрозу", – додав Астрен.

До слова, Сили оборони Фінляндії оцінюють рівень безпеки за чотирирівневою системою з літерними кодами A – D. У цій системі A – це базовий рівень, а D – вищий рівень.

У Фінляндії не надаватимуть допомогу Україні: що відомо

Глава Міністерства закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто раніше заявив, що його країна не планує надавати військову допомогу Україні на тлі можливої агресії Росії. Мовляв, вона не є великим експортером зброї.

Водночас міністр зазначив, що Фінляндія надає фінансову підтримку Україні, починаючи з 2014 року. Наразі уряд розглядає питання про те, яку допомогу можна виділити у цій ситуації.

Зверніть увагу – Кремль пропонує Україні бути як Фінляндія: дивіться відео