Про це 24 каналу розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Читайте також: Нардеп Мураєв очолив нову партію "НАШІ"

Закриття телеканалу, де йде російська пропаганда, повинно відбутися згідно з законом, як у кожній правовій державі. Повинен бути комплексний підхід. Загалом треба прийняти закон, умовно "Про антидержавну діяльність", де мовитиметься не тільки про колабораціонізм, сепаратизм, а й про ЗМІ. Виставити прапорці, які не можна переходити, у питаннях національної безпеки, територіальної цілісності. Тому що Україна перебуває в стані війни з Росією, хоча формально війна не оголошена,
– наголошує Віталій Бала.

За словами політолога, такий закон потрібен, щоб не було закидів щодо політичних переслідувань, звернень до Європейського суду з прав людини. Порушив закон – став ретранслятором ворожої пропаганди країни-агресора – відповідай. Це може спочатку бути попередження, а потім позбавлення ліцензії такого телеканалу.

На переконання експерта, такі кроки треба робити, краще пізно, ніж ніколи. Тому що конфлікт з Росією завершиться нескоро. Втім, зазначає Бала, заяви депутатів – одне. Треба побачити, як це буде втілено.

Нагадаємо, 1 жовтня голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов наголосив, що Верховна Рада має звернутися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо закриття телеканалу NewsOne, адже його називають прокремлівським.