Читайте повну версію інтерв’ю на сайті "24" о 19.
Історик переконаний, що становище України було б набагато плачевнішим, якби ми не мали підтримки Заходу.
Здається, що Захід нас все ще підтримує, бо якби цього не було, то наша доля в протистоянні з Росією була б набагато трагічнішою, аніж є зараз. Ми втримали більшу частину територій, а тиск Заходу і пряма допомога нелетальною зброєю від США, Канади, Японії та інших країн допомогла нам стабілізувати ситуацію,
— наголосив він.
Кіпіані додав, що показником є те, що вже в другій половині 2016 року нам обіцяють безвізовий режим.
"Тобто перспективу від нас ніхто не забирає. У цьому сенсі мене більше бентежать недоліки самої української влади, яка чогось не робить, яка грається в популізм, яка не хоче реалізовувати нами ж взяті обіцянки чи гарантії щодо прийняття певних законопроектів. Мені здається, що у разі коли ми не отримаємо певної допомоги, то проблема в Києві, а не в західних партнерах", — сказав він.
Журналіст підкреслив чим довше влада буде тягнути з реформами у країні, тим більше шансів ми втратимо.
Звичайно, що терпець ні в кого не є безкінечним, і чим довше Україна буде перевіряти терпець Заходу, тим більше шансів втратить. Просто треба розуміти, що західні уряди не є відірваними від власних суспільств. І у разі зміни політичної картини в якій-небудь з країн, може змінитися і політична лояльність цієї країни по відношенню до України, навіть якщо сьогодні вони нас підтримують. Тобто може бути так, що ми будемо відтягувати, то може наступити момент, коли знов звернемося по допомогу, а її вже не нададуть, бо змінилася політична ситуація в самій країні,
— підкреслив він.
Як приклад Кіпіані навів Польщу. Де за президентства Коморовського були набагато більш схильними допомагати Україні, аніж президентство Дуди.
"Тобто ми, на щастя, не бачимо негативних кроків у нашому напрямку, але маємо зауважити, що позитивних кроків стало набагато менше. Відповідно тут ми вже упустили цей момент. І так може бути будь-де", — сказав публіцист.