Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

"Справа щодо конституційного перевороту Януковичем дуже важлива в силу того, що в Україні кожна влада починає з того, що намагається під себе підлаштувати Конституцію і розширити свої права. Або своєму наступнику закласти конституційну міну щодо обмежень повноважень, щоб країною не можна було нормально управляти, як це зробив Кучма", – зазначає політолог.

Читайте також: Екс-міністр юстиції Лавринович прокоментував підозру від ГПУ в захопленні влади

Тому, на переконання Давидюка, якщо ГПУ доведе провину Януковича і Лавриновича, то це може стати початком завершення брутального поводження з Конституцією.

Влада нарешті буде виконувати закон, а не намагатися змінювати під себе. Це не піджак, який можна підшити. Конституція – державний закон України, який вимагає поваги,
– наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, Генпрокуратура України повідомила про підозру у скоєнні злочину екс-президенту Віктору Януковичу та екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу. Їх підозрюють у захопленні державної влади. Юрій Луценко повідомив, що це справа конституційного перевороту 2010 року, який привів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень Президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.