Американці змушені були здійснити попереджувальні постріли у повітря, щоб заспокоїти натовп. У понеділок та вівторок, 15 і 16 серпня, у Міжнародному аеропорту Кабула імені Хаміда Карзая зберуть близько 6 тисяч військових США, які забезпечуватимуть контроль.

До теми Їх евакуювали літаком: громадяни Афганістану попросили в Україні статус біженця

Упродовж тижня до США планують перевезти кілька тисяч мешканців Афганістану. Зокрема і американських військовослужбовців з родинами, які здійснювали місію в Кабулі.

США евакуюють афганців: дивіться відео Campbell MacDiarmid

Мешканці Афганістану біжать за літаком США: дивіться відео Bruno Maçães

"Ми прискоримо евакуацію тисяч афганців, які мають право на отримання спеціальних імміграційних віз. Із них майже 2 тисячі уже прибули до США", – зазначили у департаменті оборони.

Американські військові припинили евакуаційні рейси з Кабула для очищення повітряного простору. У департаменті оборони планують попросити людей піти зі злітної смуги. Наразі невідомо, скільки триватиме пауза в перельотах.

Через заблоковану людьми злітну смугу, польоти призупинили: дивіться відео Sowaibah Hanifie

У США прискорять евакуацію людей, які мають право на візу: дивіться відео Sowaibah Hanifie

Сотні людей застягли в аеропорту Кабула / Фото Sowaibah Hanifie

Таліби в Афганістані: останні новини

  • Терористи "Талібану" захопили столицю Афганістану 15 серпня. У Кабулі не працюють банки, торгові центри, панує анархія та мародерство.
  • Президент Афганістану мирно передав владу талібам і покинув країну. Тисячі мирних жителів намагаються втекти з країни.
  • Водночас у Росії заявили про заплановані контакти з керівництвом "Талібану". Терористи побували на пресконференції у Москві, де пообіцяли не нападати на Росію.